AS SPOR MALZEMELERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 

  • Yıl  1966 - As Spor , Tekstil imalatı kuruldu.

O yıllarda daha yeni yeni oluşan spor piyasasına tekstil imalatçısı olarak başlayan kurucumuz, günler ve yıllar geçtikçe Spor tekstilinde ürün çeşitliliğini arttırarak firmamızı büyütmeye ve oluşan piyasadaki yerini sağlamlaştırma adına temel taşlarını atmıştır.

  • Yıl  1994 - Dünyaca ünlü Spor markalarının tekstil üreticiliğini yapmaya başladık

Gelişmeye başlayan spor sektörü içerisinde Türkiye spor ve spor giyim piyasasına giriş yapan yabancı ve yerli markaların tekstil üretimlerini yaptık. (Diadora – Kinetix – Pony – Uhlsport)

  • Yıl  1997 - Türkiye çapında toptan spor malzemesi satışına başladık.

Spor tekstili başta olmak kaydı ile tüm spor branşlarında dünyanın ünlü spor markalarının Türkiye toptan satıcılığını üstlenmiştir.

  • Yıl 2005 - Uhlsport Markasının Türkiye distribütörlüğünü ve Yetkili üretici lisansını aldık.

Dünya futbolunda ve kaleci eldiveni sektöründe dünya liderliğine sahip Uhlsport markası ile takım sporlarına giriş yaparak, yıllar içinde ülkenizde birçok profesyonel takım ve kalecilerin tedarikçisi olmayı başardık ve başarmaya devam ediyoruz.

  • Yıl 2006 - Tryon markamız ile kendi spor aksesuarlarımızı ithal etmeye başladık.

Şirketimiz bünyesinde bulunan Tryon markası ile tekstil imalatından sonra sporun birçok branşında, spor aksesuarları ithal etmeye ve kendimizi günden güne geliştirmeye başladık. Başlıca ithal ettiğimiz spor aksesuarlarını şöyle sıralayabiliriz, Futbol-basketbol-voleybol-hentbol topları, Badminton raket –top ve yardımcı aksesuarları, Tenis raket – top ve yardımcı aksesuarları, Masa tenis raket- top- ağ demir- masaları, Yüzücü gözlük- bone –palet – yüzme tahtası, Kaleci Eldivenleri, Kondisyon malzeme ve aksesuarları, Kale ağları, Plates top –bant- minderleri, Antrenman malzemeleri, Atletizm malzemeleri ve aksesuarları, Spor Ekipmanları ve daha bir çok ürün gurubunu sayabiliriz.

  • Yıl 2007 - Perakende Sektörüne giriş yaptık.

Adidas markası ile perakende sektörüne 2 ayrı mağaza ile giriş yaptık. Geçen süre içinde mağaza sayımızı 5 ‘e çıkarttık. (Historia AVM – Kale AVM – Kadir Has AVM – Airport AVM – Pendik Cadde Mağazaları )

  • Yıl  2009 - Kempa Markalarının Türkiye distribütörlüğünü ve Yetkili üretici lisansını aldık.

Hentbol branşında Dünyanın bir numaraları markasının Kempa’ yı şirketimiz bünyesine katarak salon sporlarında büyük güç kazandık.

  • Yıl 2015 - Yeni perakende mağazalar ile büyümeye devam ettik.

Adidas markası ile perakende sektörüneki mağaza sayımızı 5 ‘den 9'a çıkarttık. (Maltepe Park AVM Yetişkin ve Kids – Historia AVM Kids – Atlaspark AVM Mağazaları )

Sonuç olarak , 1966 yılında başladığımız bu güzel sektöre hizmet yolunda bugün itibari ile 137 çalışanımız, 6.500 m2 kapalı alan ve 1.500 m2 açık alan ile birlikte toplam 8.000 m2 fabrikamız, showroomlarımız, İstanbul Sirkeci de toptan satış yerimiz, Türkiye genelinde yaklaşık 300 bayii ağımız, İstanbul Avrupa ve Anadolu yakalarında toplamda 9 Perakende satış mağazalarımız, Türkiye genelinde e-ticaret sanal mağazamız ile AS SPOR ailesi günden güne büyüyerek ülkemize ve gelişen spor malzemeleri sektörüne hizmet etmektedir. 


As Spor Malz. San. Tic. Ltd. Şti.

Yenilikçi yapısı, girişimci ve uzman kadrosuyla Türkiye spor malzemeleri pazarında lider konumda yer alan AS SPOR, 1966 yılında Fevzi Vardarlı tarafından İstanbul’da perakende ve toptan satış ile faaliyetine başlamıştır.

Devamı